Informace o permanentním make-upu před zákrokem
Informace obsažené v tomto sdělení nejsou lékařským sdělením. V případě jakýchkoliv medicínských dotazů se poraďte se svým lékařem.
Permanentní make-up je proces, který vyžaduje více návštěv. Po první návštěvě je potřeba provést korekci zhruba za 6-8 týdnů. Buďte připraveni na to, že v průběhu procesu hojení bude intenzita barev výrazně větší, barva bude ostřejší, jasnější a tmavší, než bude konečný výsledek. Jedná se o normální a očekávaný průběh procesu hojení. Proces hojení bude trvat několik dní, v závislosti na tom, jak rychle se vnější vrstva pokožky sloupe a nová kůže doroste. Barva vybledne cca o 10% až 50%. Při následné korekci budou korigovány místa, která příliš vybledla. Délka hojení a jeho průběh je specifický pro každého klienta, nelze jej ovlivnit. Po každém ošetření dojde po prvním silném zabarvení k vyblednutí. Dá se předpokládat, že jemné líčení bude potřeba i po dosažení konečných výsledků.
Pokud jde o konečný výsledek, neexistují žádné záruky. Vaše pleť, životní styl a následná péče hrají v konečném výsledku obrovskou roli. Proces hojení je u každého jedince individuální. Krátkodobé zbytkové otoky jsou normální pro všechny typy ošetření. K otokům dochází v místech, kde byla do kůže vpravena jehla. Ošetřovaná oblast se může zdát nerovnoměrně zabarvená, vyschlá, může svědit, je jemně červená a podrážděná. To vše je normální. Tyto příznaky se zmírňují každý den a liší se individuálně.
Ošetření neplánujte těsně před odjezdem na dovolenou. Vzhledem k tomu, že jemná pokožka nebo citlivé oblasti mohou otéct nebo mírně zčervenat, bude potřeba minimálně 3-7 dní hojení. V průběhu hojení se budete muset vyhnout slunci, větru a vodě.
Sedm dní před zahájením léčby je upřednostňováno, abyste neužívali produkty, které „ředí“ vaši krev. Je zřejmé, že pokud jsou tyto léky pro vás lékařsky nezbytné, musíte se poradit se svým lékařem. Antikoagulancia (také známá jako „ředidla krve“) mohou způsobit nadměrné krvácení, zjizvení, modřiny a otoky během a po zákroku. Kromě lékařsky předepsaných léků na ředění krve existuje několik přirozeně se vyskytujících léků na ředění krve, které zahrnují (ale nejsou omezeny na) následující: ginkgo biloba, rybí olej, niacin, vitamín E, zázvor, kari prášek, skořice, kurkuma, máta peprná, oregano, paprika, česnek, křen, paprika. Alkohol může také způsobit problémy se srážením. Nepijte alkohol 24-48 hodin před zákrokem nebo v den zákroku.
Když přijdete na schůzku, budete muset vyplnit informovaný souhlas a pomoci s barvou a designem vašeho permanentního make-upu. Musíte být v jasném stavu mysli. Pokud užíváte legálně předepsané léky proti bolesti, trankvilizéry nebo léky měnící náladu, užívejte je prosím po zákroku.
Doporučujeme, abyste se neopalovali 30 dní před nebo 30 dní poté. Pigmenty se budou hojit tmavší v opálené kůži. Opálená kůže krvácí a pigment nebude držet. Bude to vypadat rozmazaně. Dokonce i po zhojení způsobí vystavení slunci, že permanentní make-up ztmavne, jak vaše pokožka ztmavne. To nelze objasnit. Doporučuje se držet mimo slunce.
Používejte jemné mýdlo a nemastný hydratační krém několik dní před zákrokem. Jezte dobře před zákrokem. Nenoste kontaktní čočky během nebo bezprostředně po zákroku. Nezapomeňte si vzít brýle.
Nepoužívejte pleťové vody, make-up nebo tužky atd. Na ošetřovanou oblast po dobu 14 dnů. Během tohoto období můžete umístit přípravek následné péče pouze na ošetřované oblasti. Neplavte, dokud nebude vaše ošetřená oblast zcela uzdravena; Slaná voda a chlor způsobí, že pigmenty vyblednou nebo změní barvu. Vyhněte se přímé sprše vody na ošetřeném místě po aplikaci. Vyhněte se drhnutí ošetřené oblasti po dobu nejméně 1 měsíce.
Nemalujte ani nebarvěte řasy po dobu 2 dnů před zákrokem na oční linky. Nepoužívejte natáčku na řasy v den aplikace. Nepoužívejte růstové stimulanty, po dobu nejméně jednoho týdne před a jednoho týdne po zákroku očních linek. Pro proceduru očních linek se doporučuje, abyste měli doprovod domů. Vaše oči mohou být po procedurách citlivé na světlo, takže si přineste sluneční brýle, které nosíte. Můžete pokračovat v nošení kontaktních čoček, jakmile se vaše oči vrátí do předem ošetřeného stavu.
Nepoužívejte pinzety, nevoskujte ani nepodstoupejte elektrolýzu po dobu jednoho týdne před ošetřením obočí. Pokud si odbarvíte obočí, nedoporučujeme vám plikovat permanentní make-up obočí.
Pokud máte v anamnéze opary nebo herpes simplex, musíte kontaktovat svého lékaře, abyste získali a užívali správné léky, které zabrání vzniku takovýchto ohnisek po dobu nejméně 4 dnů před a po zákroku na rtech. Postupujte podle pokynů svého lékaře. K dosažení požadovaných výsledků mohou být zapotřebí dvě nebo tři aplikace permanentního make-upu. Není neobvyklé, že po první aplikaci dojde ke ztrátě 10-50% probarvenosti. Pokud jste podstoupili jakýkoli typ operace rtů, poraďte se s lékařem o tom, jak dlouho byste měli počkat, než budete mít na rtech permanentní make-up. Většina lékařů uvádí dobu 3 měsíců po aplikaci injekcí výplní rtů, jako je kolagen. Pokud operace rtů zahrnuje řez (jako implantát rtů), jizva musí dozrát asi 1 rok před aplikací tetování.
Pár bodů, které je třeba zvážit před naplánováním schůzky:
Mějte prosím na paměti, že nenabízíme lékařskou pomoc ani praktickou medicínu.
Pokud jste pacientem s botoxem, doporučuje se, abyste neměli Botox aplikovaný 1 měsíc před počáteční aplikací a zdrželi se injekcí až 1 měsíc po následné aplikaci.
Nepoužívejte žádné chemické peelingy nebo lasery 60 dní před ošetřením a zdržte se chemických peelingů až 60 dní po ošetření. Pokud po ošetření často provádíte peeling a laser, obočí vybledne rychleji kvůli chemikáliím, které putují pod kůží.
Pokud máte velké póry nebo středně až silně mastnou pleť, dosáhnete pevnějšího, měkčího nebo pudrového vzhledu. Tahy na obočí se mohou zdát více nesourodé, pevné nebo nezachované.
Pokud cvičíte pravidelně (čímž myslíme 5-7 dní v týdnu), vaše permanentní make-up ustupuje rychleji kvůli produkci soli /potu. Sůl se používá k odstranění permanentního make-upu. Obočí se může zdát více pudrové nebo rozmazané pod kůží.
Vyhněte se spánku na obličeji během prvních 14 dnů po aplikaci.
Kouření způsobí, že pigment předčasně vybledne a anestetika nebudou působit tak dlouho.
Během menstruačního cyklu může způsobit, že jste v místě ošetření přecitlivělí.
Během procesu hojení se dotýkejte pouze ošetřených oblastí čistýma rukama.
Netřete si ani neškrábejte na ošetřené oblasti. Nechte jakoukoli odlupující se nebo suchou pokožku přirozeně odlupovat. Násilné odstraňování může způsobit zjizvení nebo infekci.
U klientů s chirurgickým liftingem čela nebo obočí může tkáň jizvy bránit správnému hojení permanentního make-upu.
Alopecie (vypadávání vlasů v důsledku autoimunitního onemocnění) může způsobit, že tahy na obočí vypadají rozmazanější nebo smíšené.
Trichotillomania je nutkavé tahání tělesných vlasů, jako jsou řasy a obočí. Výsledná tkáň jizvy může zabránit správnému hojení.
Piercing v oblasti obočí může ovlivnit pigmentaci. Jizvy mohou způsobit migraci pigmentu.
Hluboké vrásky v oblasti obočí mohou ovlivnit výsledky microbladingu. Tahy vlasů nemusí ležet správně v záhybech, což dává obočí nerovnoměrný vzhled.
Transplantace vlasů může ovlivnit pigmentaci obočí. Tkáň jizvy nemusí přijmout aplikovaný pigment v místech, kde byla provedena aplikace vlasových zátek.
Diabetici mají tendenci snadno krvácet a projevuje se u nich zvýšená produkce modřin. To může mít vliv na udržení barevnosti a proces hojení může být delší.
Diabetici a pacienti podstupující chemoterapii mohou mít zvýšený rizikový potenciál infekce, problémů s hojením a zjizvení.
Glaukom zvyšuje nitrooční tlak. Tlak na oko při aplikaci očních linek může být škodlivý.
Keloidní anamnéza může zvýšit riziko zjizvení po permanentním make-upu.
Silikonové injekce na rty mohou způsobit zvýšené riziko bakteriální infekce.
Je třeba se vyvarovat použití accutane (isotretinoinu) během 12 měsíců. To může způsobit změny v kůži, což vede k potenciálnímu zjizvení.
Použití steroidů může zhoršit hojení a nesmí být užíváno po dobu 6 týdnů před ošetřením. Poraďte se se svým lékařem.
Pokud jste nedávno absolvovali nebo pokud máte naplánovaný chirurgický zákrok, permanentní make-up by neměl být prováděn, dokud nebudete zcela uzdraveni, abyste snížili riziko infekce.
Předchozí laserové ošetření v blízkosti oblasti permanentního make-upu musí být před aplikací pigmentu zcela zhojeno, aby se zlepšila retence a zabránilo se infekci.
Jakmile je oblast pigmentována, laserové ošetření v blízkosti nebo na ploše může způsobit, že pigment změní barvu nebo rozloží pigment.
Obličejové výplně by neměly být injektovány do pigmentované oblasti, dokud nejsou zcela zhojeny, aby se snížilo riziko infekce. Pokud byly dříve injekčně aplikovány obličejové výplně, ujistěte se, že všechny otoky ustoupily, ještě před aplikací pigmentu, aby se dosáhlo nejlepšího umístění a výsledku. Všechny krycí stavy, jako je konjunktivitida, pásový opar, spálení sluncem nebo psoriáza, musí být kontrolovány a vyléčeny před zahájením ošetření kvůli riziku infekce, zjizvení a optimálním výsledkům.
Nejen nyní, ale kdykoli v budoucnu nevystavujte svůj permanentní make-up Retin-A, Retinolům, bělicím krémům, kyselinám glykolovým, ovocným kyselinám, kyselinám AHA, laserovým a chemickým ošetřením nebo peelingům. Tyto produkty jsou vynikající pro vaši pokožku, ale dávejte pozor, abyste je neaplikovali na permanentním make-upu. Mohou zesvětlit, změnit barvu nebo zcela odstranit barvu permanentního make-upu.